Dziecko

Gdzie można oddać zabawki?

Każda rodzina na pewno doświadczyła tego, że w pewnym momencie okazuje się, że dzieci mają mnóstwo zabawek i praktycznie połową z nich już się nie bawią. Nadmiar zabawek skłania niekiedy do myślenia o tym, gdzie można oddać te, których dzieci już nie potrzebują. Na pewno też dzieci będą chciały dobrze wykorzystać zabawki, które już się im znudziły a są w dobrym stanie i mogą posłużyć komuś innemu.

Wręcz zabawki dzieciom z rodziny

W najbliższej rodzinie na pewno znajdą się dzieci i można pomyśleć o tym, czy to właśnie one by się nie ucieszyły z zabawek. Na pewno chętnie przyjmą grzechotki, pozytywki, lalki, pluszaki czy samochodziki. Z reguły zabawki nie będą zniszczone, więc jeszcze z pewnością inne dzieci się nimi pobawią. Można zrobić dzieciom z rodziny taki prezent.

Podaruj zabawki sąsiadom

W sąsiedztwie bardzo często znajdziemy dzieci, które chętnie by się pobawiły zabawkami naszych dzieci. Można pomyśleć o tym, by wymienić się z sąsiadami zabawkami swoich dzieci. W ten sposób dzieci otrzymają coś nowego i będą znów bawić się zabawkami tak samo, jak nowymi ze sklepu. Wystarczy urządzić sąsiedzką wymianę i podarować w ten sposób nowe zabawki maluchom.

Oddaj zabawki do Domu Dziecka

Domy Dziecka bardzo często wręcz potrzebują zabawek i bardzo chętnie je przyjmą. Można łatwo sprawdzić w Internecie, jaki Dom Dziecka jest w potrzebie pod tym względem i dzieci na pewno się ucieszą z zabawek, jakie otrzymają. W ten sposób będziemy na pewno się cieszyć, że pomożemy dzieciom, które nie mają najłatwiejszej sytuacji życiowej. Bardzo często Domy Dziecka same się ogłaszają, że chętnie przyjmą zabawki.

Szkoły i przedszkola ucieszą się z zabawek

Także placówki takie jak publiczne i niepubliczne szkoły i przedszkola niekiedy bardzo chętnie przygarną zabawki dla maluchów. Można wręczać także gry planszowe, które zostaną umieszczone w świetlicach czy kącikach zabaw. Państwowe placówki bardzo często nie mogą sobie pozwolić na kupno drogich gier, więc można je tutaj oddawać, jeśli już ich nie potrzebujemy.

Zabawki na aukcje charytatywne

Na osiedlach mogą być organizowane zbiórki zabawek. Jeśli zobaczymy takie ogłoszenie to możemy właśnie tutaj oddać zabawki, którymi dzieci już się nie bawią. Bardzo często można w ten sposób przyłączyć się do charytatywnych akcji takich jak Szlachetna Paczka. Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia są organizowane takie akcje. Informacje o nich na pewno uda się znaleźć.

Przeczytaj również