Kosmetyki

Bardzo sucha skóra – jaki krem?

Bardzo sucha skóra z pewnością wymaga szczególnej pielęgnacji. Zadbanie o jej dobrą kondycję wcale nie jest łatwym zadaniem i wybór odpowiedniego kosmetyku może stanowić wyzwanie. W zależności od jej potrzeb trzeba wybierać kosmetyki, które najlepiej się sprawdzą. Każda osoba, która boryka się suchą skóra musi zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Jaki krem będzie najlepszy dla suchej skóry?

Kosmetyki dla suchej skóry

Myśląc o tym, jakie kosmetyki do suchej skóry wybrać, trzeba uwzględnić wszystkie jej potrzeby, między innymi styl życia i wiek. Nie ma jednego doskonałego kosmetyku dla każdej osoby z suchą skórą. Trzeba na pewno postawić na krem, który będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi. Wiadomo też, że innego kosmetyku będzie potrzebowała osoba młoda a innego dojrzała. Doskonałe dla suchej skóry okazują się kremy bogate w lipidy, które wzmacniają warstwę ochronną naskórka.

Jeśli wiemy już jaki rodzaj suchej skóry mamy to można przyglądać się bliżej kosmetykom, które mają ją nawilżać. Kosmetyki dla suchej skóry przede wszystkim działają w ten sposób, że zatrzymują wodę w naskórku. Sprawia to kwas hialuronowy oraz NMF, w skład którego wchodzą między innymi cenne aminokwasy, mocznik, kreatynina, mikroelementy i inne. Warto sprawdzać również, czy dany kosmetyk odbudowuje i uszczelnia barierę ochronną skóry. Pomagają w tym cenne lipidy, które muszą się znajdować w składzie kosmetyku, który zamierzamy wybrać.

Krem nawilżający a potrzeby skóry

Potrzeby danej skóry mogą być bardzo różne i z pewnością warto je poznać zanim wybierzemy dany kosmetyk. Trzeba przyznać, że skóra sucha jest niezwykle cienka i może być skłonna do podrażnień. W tym przypadku najlepszy okaże się kosmetyk wzmacniający barierę ochronną skóry, ale też zatrzymujący wilgoć na wiele godzin, kojący i łagodzący.

Część osób skarży się, że ich skóra jest przesuszona i pozbawiona blasku. Matowy efekt na twarzy nie jest pożądany, więc warto zdecydować się na wybór kosmetyków nawilżających ale też ujednolicających koloryt skóry i dodających jej blasku. Od razu poczujemy różnicę. Skóra stanie się nawilżona i odzyska świetny wygląd.

Na problem suchej skóry skarżą się praktycznie wszystkie kobiety po 60 roku życia. Ma to związek z tym, że z wiekiem struktura naturalnych lipidów się zmienia. Wydzielanie łoju i potu jest bardzo obniżone i powoduje to przesuszenie skóry. Dla kobiet, które borykają się z tym problemem idealne okazują się kremy odbudowujące. Zadbają one o warstwę naskórka i nawilżą skórę.

Przeczytaj również